علم و تکنولوژی

سازمان ملل: مزدوران روسی در لیبی می جنگند

دولت پوتین از دولت ژنرال حفتر در شرق لیبی حمایت می کند.

14 تیر 1399

تعداد بیماران بدحال کرونایی در تهران افزایش یافت

رییس اورژانس تهران گفت: این روز ها تعداد ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی کاهش یافته، اما بیماران کرونایی که منتقل می شوند بدحال تر بوده و به مراقبت های ویژه احتیاج دارند و بلافاصله از اورژانس به تخت های آی سی یو منتقل می شوند.

12 تیر 1399

برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب یا یک سال بدون نمایشگاه؟

به گزارش خبرنگاران ، کارشناسان حوزه فرهنگ موضوع برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب را در برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو آنالیز کردند.

5 تیر 1399

خسارت 16.5 میلیارد دلاری بن سلمان در معامله ای که تنها 45 دقیقه طول کشید!

گروه اقتصادی سافت بانک ژاپن از خسارت 16.5 میلیارد دلاری صندوق چشم انداز این شرکت که عربستان از بزرگترین سرمایه گذاران آن است اطلاع داد.

18 خرداد 1399

سلفی های خیره کننده کاوشگر عطارد هنگام عبور از کنار کره زمین

یک سفینه فضایی که برای رسیدن به عطارد به فضا پرتاب شده است، هنگام گذر از کنار کره زمین عکس های خیرکننده از کره زمین ارسال نموده است.

16 خرداد 1399

تست پادتن ویروس کرونا ماه دیگر آزمایش می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پرس اسوسیشن، به گفته یکی از مشاوران علمی دولت انگلیس یک ماه دیگر آزمایشی عظیم برای آنالیز یک تست پادتن ویروس کرونا انجام می گردد.

8 خرداد 1399

خبرنگاران ملی پوش دوچرخه سواری: اهداف مهمی دارم

تهران- خبرنگاران- عضو تیم ملی دوچرخه سواری با بیان اینکه اهداف مهمی دارد، گفت: سال جدید برایم زمان حضور در مسابقات مهم بین المللی برای کسب مدال های بیشتر و تجربه اندونزی در کنار المپیکی ها است.

5 خرداد 1399

شرکت های گوگل، مایکروسافت و پالانتیر با سیستم بهداشت و درمان انگلستان برای مبارزه با کرونا همکاری می کنند

شرکت های گوگل ، پالانتیر و مایکروسافت یک افزونه اختصاصی COVID-19 را برای سیستم مراقبت های بهداشتی انگلستان ایجاد می کنند. این سه شرکت به داده های مرجع سیستم بهداشت و درمان انگلیس برای استفاده از منابع مختلف و پاک سازی آن کمک می کنند. از لحاظ تئوری تصمیم گیری...

31 اردیبهشت 1399

طرح فاصله گذاری اجتماعی باعث کاهش سفرها شده است

عضو هئیت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درتوئیتی نوشت : طرح فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از سفرها با همراهی مردم مورد استقبال قرار گرفته است.

28 اردیبهشت 1399

فرهنگ اویغورها؛ آنها هیچ جایگاهی در ساختار سیاسی قرقیزستان ندارند

خبرنگاران، گروه فرهنگ: رایزنی فرهنگی ایران در قرقیزستان

26 اردیبهشت 1399

کیانو ریوز به دنیا علمی تخیلی برمی شود، بیولوژیست دیوانه یا عاشق

به گزارش خبرنگاران به نقل از مووی وب، پوستر جدیدی از فیلم Replicas - المثنی ها، آخرین اثر کیانو ریوز منتشر شده است و امیدواری ها برای اعلام نهایی زمان اکران این فیلم را افزایش داده است.

21 اردیبهشت 1399

روش های کسب درآمد در سفر؛ روش هایی اصولی و کاربردی

اگر همیشه آرزو داشته اید به طور تمام وقت سفر کنید و با دیدن گردشگرانی که همیشه در سفر هستند، از خودتان پرسیده اید که آنها چگونه از پس مخارج آن بر می آیند، باید بگوییم مطلب خوبی را برای خواندن انتخاب کرده اید. بسیاری از گردشگران از خانواده های ثروتمند نیستند؛...

19 اردیبهشت 1399

گوترش: زمان تلاش است نه وحشت؛ دولت ها همین الان اقدام کنند

دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه کرونا تهدیدی برای زندگی ماست از همه دولت های جهان خواست تلاش های خود را برای مقابله با ویروس کرونا افزایش دهند.

12 اردیبهشت 1399

همدلی بی مثال ساکنان منطقه 18 برای مبارزه با کرونا

مدیریت شهری منطقه 18 همچون ارگان ها و نهادهای دیگر برای مقابله با شیوع بیماری کرونا و حفظ جان شهروندان وارد میدان شده و با اجرای طرح ضدعفونی محله ها در 7 ناحیه و 16 محله به جنگ کرونا آمده است.

10 اردیبهشت 1399

کشف باکتری جدید عامل دیابت در روده

محققان در آنالیز های خود از شناسایی نوعی باکتری جدید در روده انسان خبر داده اند که می تواند موجب شکل گیری دیابت نوع دوم در انسان گردد.

9 اردیبهشت 1399

گزارش نهایی هیئت ویژه سیلاب ها به رییس جمهور ارائه شد ، ضعف سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی مشکل وزارت بهداشت در بحث کرونا

رییس هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب ها از ارائه گزارش نهایی این هیئت به رییس جمهور اطلاع داد و گفت: یکی از مهمترین مسائل وزارت بهداشت در بحث بیماری کرونا ضعف سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی است.

8 اردیبهشت 1399

خبرنگاران کرونا در قم؛ عملیات ضدعفونی معابر با مشارکت نیروهای مسلح انجام شد

قم - خبرنگاران - رزمایش حضرت علی ابن ابیطالب (ع) روز پنج شنبه با هدف اجرای عملیات ضد عفونی معابر عمومی شهر قم توسط قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس منحوس کرونا و مشارکت نیروی زمینی ارتش، سپاه، شهرداری و سایر دستگاه های مرتبط انجام شد.

3 اردیبهشت 1399

امروز آخرین مهلت ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبان کنکور سراسری برای ثبت نام در کنکور تا سرانجام وقت امروز پنج شنبه 15 اسفندماه مهلت دارند.

3 اردیبهشت 1399

61 پایگاه اطلاع رسانی میراث فرهنگی در استان سمنان ایجاد شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان از ایجاد 61 پایگاه اطلاع رسانی برای هدایت گردشگران ویژه نوروز 99 اطلاع داد.

1 اردیبهشت 1399

کرونا به جان هالیوود افتاد

گروه های تحقیق استودیوهای هالیوودی، تبعات شیوع کرونا را در زمینه صنعت فیلم بررسی می کنند تا بتوانند جایگزین هایی برای ضررهای پیش رو و نیز خطراتی که کارمندان را تهدید می کند، بیابند.

29 فروردین 1399
تعداد: (113)