معماری و عمران

قنات جهانی قصبه گناباد سامان دهی و بازپیرایی می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: قنات قصبه گناباد که در فهرست آثار جهانی قرار گرفته است، در امسال از مجل اعتبارات سفر رئیسجمهوری سامان دهی و بازپیرایی می گردد.

3 مهر 1399

اشتغالزایی با جزر و مد

نجلا درخشانی، کارشناسی ارشد بازسازی و احیا بناها و بافت های تاریخی در یادداشتی به معرفی خورها و آبشارهای گلی پرداخته که دستاورد جز ومد است و با جذب گردشگر می تواند گره بیکاری در سواحل خلیج فارس را باز کند.

31 شهریور 1399

دین محمدی: همه ما از خانواده استقلال هستیم اما زمین جای رقابت است، با حضور تماشاگران هیجان بیشتر می شد

سیروس دین محمدی مربی تیم فوتبال نساجی مازندران با ابراز خرسندی از رویارویی با تیمش سابقش گفت که سرخپوشان قائمشهری در این مسابقه با تمام وجود بازی می کنند.

26 شهریور 1399

کارت گرافیک ارزان قیمت GTX 1650 فراوری می گردد

کمپانی انویدیا یک کارت گرافیک مالی و میان رده با نام GTX 1650 را به عنوان ارزان ترین عضو خانواده Turing معرفی کرد. جالب است بدانید که در حال حاضر 4 کارت گرافیک متفاوت از GTX 1650 وجود دارد که با توجه به فروش بالای در بازار ایران، شاید بد نباشد که با انواع مدل...

16 شهریور 1399

آسیاب مهدی آباد شهرستان نظرآباد به موزه مردم شناسی تبدیل می گردد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: آسیاب مهدی آباد شهرستان نظرآباد به منظور تبدیل به اولین موزه مردم شناسی در استان البرز، بازسازی می گردد.

26 مرداد 1399

بچه ها و نوجوانان پلدختر دوباره صاحب کتابخانه می شوند

مراحل بازسازی و تجهیز ساختمان کانون پرورش فکری پلدختر که در جریان سیل فروردین 98 خسارت دیده بود به خاتمه رسید و این مرکز پس از عادی شدن شرایط بهداشتی و اعلام ستاد کرونا، بازگشایی می گردد.

6 تیر 1399

نسبت ترافیک اینترنت داخلی به خارجی 70 به 30 می گردد

خبرنگاران - گروه دانش و فناوری؛ معصومه بخشی پور: پس از سال ها فراز و فرود در به اجماع نظر رسیدن اعضای شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات بر سر تعریف یکسان از مفهوم شبکه ملی اطلاعات، این پروژه ملی وارد فاز جدیدی در اجرا شده است.

14 فروردین 1399

دیدار از موزه هنرهای معاصر به امسال قد نمی دهد

31 تیرماه سال 98، هادی مظفری (مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی) و احسان آقایی (رئیس موزه هنرهای معاصر تهران) با برگزاری یک نشست خبری درباره فرآیند بازسازی موزه توضیحات مشخصی را اعلام کردند.

7 فروردین 1399

ترمیم عجیب زیباترین معماری نقش دنیا؛ ببینید

از مدتی پیش گنبد شیخ لطف الله در اصفهان تحت مرمت نهاده شد تا جانی تازه به زیباترین الماس هنر معماری نقش دنیا ببخشد.

22 دی 1398