قهرمان کشتی دنیا میوه فروشی می نماید

به گزارش وبلاگ تور کیش، حمیدرضا زرین پیکر 26ساله یکی از چهره های ورزشی منطقه18 است که قهرمانی رده جوانان ایران و دنیا را در کارنامه ورزشی کشتی دارد. ساکن محله خلیج فارس است که رشته کشتی را از 9سالگی آغاز و در 18سالگی زیرنظر زنده یاد استاد اصغر رضایی فعالیت نموده است.

قهرمان کشتی دنیا میوه فروشی می نماید

وبلاگ تور کیش /مریم قاسمی: با اینکه سال هاست با پیراهن تیم ملی کشتی برای کشورمان افتخارآفرینی می نماید و مجموعه ای از مدال ها و نشان های طلایی دارد، اما شغل و تنها منبع درآمدش فروش میوه در کوچه پسکوچه های شهر است. این قهرمان کشتی جهان هر روز همراه برادرش به میدان مرکزی تره بار می رود تا میوه های تازه بار وانت بزند و بفروشد. او از اینکه می تواند از این راه لقمه نانی به دست آورد، خدا را شکر می نماید و امیدوار است روزی برسد که قهرمانان ورزش در صندلی اصلی خود فعالیت نمایند. زرین پیکر با وجود کار پرزحمت و سختی که دارد، ورزش و تحصیل در دانشگاه را کنار نگذاشته و به زودی در رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد با مدرک کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می گردد.

کشتی در زیرزمینی بدون امکانات

وقتی حمیدرضا زرین پیکر نوجوان کم سنی بود با تشویق خانواده در رشته کشتی ثبت نام کرد. او زمانی در این رشته ورزشی پیروز شد که زیر نظر استاد اصغر رضایی پیشکسوت کشتی تمرین کند و فوت و فن این رشته را یاد بگیرد. سالن کشتی آنها زیرزمینی کوچک و نمور با کمترین امکانات بود که حتی یک دوش برای استحمام ورزشکاران نداشت. این قهرمان کشتی جهان می گوید: وقتی در آن باشگاه زیرزمینی تمرین می کردیم، بیشتر بچه ها بیماری های پوستی می گرفتند، اما چاره ای نبود و برای اینکه فوت و فن کشتی را یاد بگیریم، همه این مسائل را به جان می خریدیم. یادم هست من با پهلوان امیرعلی اکبری در این باشگاه کوچک تمرین می کردیم. چه خوب شد که آن روزهای سخت تمام شده و حالا بچه های محله خلیج فارس و پشت خط آهن امکانات ورزشی بهتری دارند.

زرین پیکر از ابتدا رشته کشتی را به این امید آغاز نموده که روزی قهرمان جهان و المپیک گردد. او در این سال ها با زحمت فراوان توانسته عنوان قهرمانی جهان را کسب کند و کوشش می نماید در آینده قهرمانی المپیک را به مجموعه افتخاراتش اضافه کند.

کار کردن عار نیست

زرین پیکر در حال حاضر زیرنظر استاد محسن کاوه از مربیان برجسته کشور و مدیر تیم های ملی تمرین می نماید. وقتی از قهرمان کشورمان می پرسیم که آیا جز فعالیت ورزشی کار دیگری دارد، می گوید: همراه برادرم با وانت در کوچه ها و خیابان های جنوب شهر میوه می فروشیم. از بچگی کار نموده ام و کار را عار نمی دانم. از همان دوران بچگی یاد گرفتم روی پای خودم بایستم. من حتی در دوران قهرمانی کشتی در رده نوجوانان کشور، تابستان ها در پارک ها بلال و زمان بازی فوتبال، جلو ورزشگاه آزادی تخمه و ساندویچ می فروختم. الان هم با اینکه تحصیلات دانشگاهی و حکم قهرمان جهان را دارم، با میوه فروشی امرارمعاش می کنم.

اهالی قهرمان منطقه ما را به خوبی می شناسند. برخی وقتی او را با وانت در حال فروش میوه می بینند، غصه می خورند، اما خودش عقیده دارد کار کردن عار نیست. پهلوانی سرجای خودش. مگر می گردد که بیکار بنشینیم.

گلایه هایی که شنیده نشد

زرین پیکر که گویی داغ دلش تازه شده می گوید: هیچ سازمان و نهادی از من حمایت نکرد. زمانی که قهرمان جهان شدم، یک تابلوفرش و 500 هزار تومان به من هدیه دادند و بعد سراغی از من نگرفتند. در این شرایط سخت مالی خرج یک ورزشکار حرفه ای روزانه 300هزار تومان است، آن وقت جایزه قهرمان جهان فقط 500هزار تومان بود. من و دیگر ورزشکاران بارها گلایه هایمان را مطرح نموده ایم، اما تا به امروز اتفاق خاصی نیفتاده است.

با حمایت مسئولان دلگرم می شویم

زرین پیکر حرف هایش را سبک و سنگین می نماید تا اگر حرفی هم می زند دل کسی را نرنجاند. وی می گوید: متأسفانه برخی از ورزشکاران حرفه ای و قهرمانان از سوی مسئولان حمایت نمی شوند. برخی از دوستانم به دلیل اوضاع بد مالی به کشورهای دیگر پناهنده شده اند. من هم پیشنهاد داشتم، اما نرفتم چون دوست داشتم با پرچم کشورم مبارزه کنم.

درددل هایی از جنس زندگی

این قهرمان کشتی جهان می گوید: خیلی سخت است که یک نفر همزمان با درس خواندن، کار کند و تمرین حرفه ای هم داشته باشد. وقتی هر صبح به تره بار مرکزی می رویم، 20کیلومتری مقصد به برادرم می گویم پیاده ام کند تا راستا را بدوم و کنار کار ورزش کنم. وقتی در کوچه ها مشتری می آید و میوه می خرد، وسایل آنهایی که در طبقات پنجم و ششم هستند، برایشان می برم. با اینکه برخی از ساختمان ها آسانسور دارند، اما کیسه ها را از پله ها می برم تا تمرین کنم. سخت است، اما از این کار لذت می برم.

زرین پیکر اضافه می نماید: چندبار کیسه ها از دستم افتاد و پله ها کثیف شد. همواره راهرو و پله ها را در این شرایط تمیز می کنم. همواره فکر می کنم خدا به من اراده ای داده تا پای همه سختی ها بایستم تا به عظیم ترین هدف زندگی ام که کسب عنوان قهرمانی المپیک است، برسم.

منبع: همشهری آنلاین

به "قهرمان کشتی دنیا میوه فروشی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان کشتی دنیا میوه فروشی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید