برگزاری نخستین نشست کارگروه علمی پروژه تکثیر یوزپلنگ ایرانی

به گزارش خبرنگاران، در راستای حفاظت از یوز آسیایی، با نظارت معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان و مشارکت علمی پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، پروژه امکان سنجی بارورسازی آزمایشگاهی یوزهای نگهداری گردیده در پارک طبیعت پردیسان شروع شد.

برگزاری نخستین نشست کارگروه علمی پروژه تکثیر یوزپلنگ ایرانی

مطالعات درزمینهٔ بارورسازی آزمایشگاهی یوز، در جهان از سابقه بسیار کمی برخوردار بوده و بسیاری از مطالعات، نتایج مثبتی در برنداشتند. پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار با همکاری متخصصان و صاحب نظران داخلی و استفاده از تجربیات متخصصان و مشاوران خارجی، گام مهمی را آغاز نموده است. در این راستا اولین نشست تخصصی با حضور متخصصین داخلی برگزار گردید. نشست های تخصصی جهت اجرایی کردن نقشه راه و تدوین برنامه عمل، در هفته های آتی نیز برگزار خواهد شد.

این پروژه به لحاظ برنامه عمل و نوع گونه در کشور بی همتا بوده است و از مجری تنها نمونه مشابه خارجی دعوت به عمل آمده است که در این پروژه بسیار مهم و حساس مشارکت داشته باشد. به لحاظ اهمیت موضوع روند پیشرفت کار به طور منظم اطلاع رسانی خواهد شد.

متخصصان بر این باور هستند در صورت موفقیت این پروژه می توان نسل گونه های جانوری درخطر انقراض کشور را از خطر انقراض دائم نجات داد و گامی ارزشمند جهت حفاظت از حیات وحش کشور برداشته گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برگزاری نخستین نشست کارگروه علمی پروژه تکثیر یوزپلنگ ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین نشست کارگروه علمی پروژه تکثیر یوزپلنگ ایرانی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید