آمریکا خواهان برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس درباره ایران شد

نمایندگی آمریکا در سازمان های بین المللی روز آدینه 14 تیر خواهان برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای آنالیز برنامه هسته ای ایران شده است.

آمریکا خواهان برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس درباره ایران شد

به گزارش خبرگزاری فارس، جکی ولکات، نماینده آمریکا در سازمان های بین المللی روز آدینه 14 تیر خواهان برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بحث درباره برنامه هسته ای ایران شد.

دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان های بین المللی در بیانیه ای که روی وب سایت این سازمان قرار گرفته آورده است: امروز، جکی ولکات سفیر آمریکا در سازمان های بین المللی در وین، وفق قواعد و رویه های شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهان برگزاری نشست ویژه این شورا برای بحث درباره جدیدترین گزارش مدیر کل آژانس درباره برنامه هسته ای حکومت ایران شد.

ولکات ادعا نموده دولت آمریکا قویاً از آژانس بین المللی انرژی اتمی و فعالیت های راستی آزمایی این نهاد بین المللی در ایران حمایت می نماید.

در این بیانیه تصریح شده ولکات قبلاً به شورای حکام اظهار داشته گزارش واقع بینانه و جامع مدیر کل آژانس در مورد فعالیت های ایران-و هر گونه تغییر در این فعالیت ها- برای استفاده شورا از اختیارات خود جهت ارائه ارزیابی دقیق از اجرای تعهدات پادمانی و هسته ای توسط ایران لازم است.

دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان های بین المللی در سرانجام این بیانیه آورده است: جامعه بین المللی بایستی رژیم ایران را جوابگو کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در 15 گزارش از زمان اجرایی شدن توافق هسته ای برجام پایبندی ایران به تمامی تعهداتش ذیل این توافق را تأیید نموده است.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در توئیتر به درخواست آمریکا واکنش نشان داد. او نوشت: روابط بین الملل سرشار از شگفتی هایی است که با عقل سلیم جور در نمی آیند. آمریکا از برجام خارج شده و در کوشش است بر خلاف قوانین بین المللی آن را کاملاً تخریب کند، اما حالا این آمریکا است که امروز خواهان نشست شورای حکام آژانس شده تا ایران را بابت انحراف های جزئی از مفاد فرعی برجام سرزنش کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمریکا خواهان برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس درباره ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا خواهان برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس درباره ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید