روحانی: آماده انتقال تجربیات در مبارزه با کرونا به کویت هستیم

به گزارش وبلاگ تور کیش، رئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت حاکم بر دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا، گفت: امیدواریم این شرایط سخت بعضی را متنبه کند تا نسبت به اشتباهات خود تجدید نظر نموده و روابط انسانی را مبنای عملکرد خود قرار دهند.

روحانی: آماده انتقال تجربیات در مبارزه با کرونا به کویت هستیم

به گزارش وبلاگ تور کیش، حسن روحانی روز دوشنبه در تماس تلفنی با امیر کویت، ضمن تاکید بر همکاری کشورهای منطقه برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: جمهوری اسلامی در زمینه با این بیماری به تجربیات خوبی دست یافته و آماده انتقال تجربیات خود به کشورهای دوست از جمله کویت هستیم.

روحانی با قدردانی از کوشش های امیر کویت برای شرایط با ثبات در منطقه ، گفت: تاکید می کنم که برای تامین امنیت و ثبات منطقه هیچ راهی جز همکاری و دوستی بین کشورهای خود منطقه وجود ندارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران همچنان برای همکاری دسته جمعی برای تامین امنیت و ثبات در منطقه و دنیا و همچنین مقابله با ویروس کرونا در شرایط حساس امروز، آمادگی دارد، اظهار کرد: از کشور دوست کویت انتظار داریم درمورد مسائل منطقه و همچنین رفتار ناصحیح آمریکا اتخاذ مواضع کند.

روحانی روابط ایران و کویت را برادرانه و محبت آمیز توصیف کرد و اضافه کرد: علاقمند هستیم که این روابط صمیمانه و محبت آمیز تر باشد و برای توسعه همکاری ها آمادگی داریم.

رئیس جمهوری همچنین پیشاپیش فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به دولت و مردم کویت تبریک گفت .

امیر کویت نیز در این گفت وگوی تلفنی با بیان اینکه ما برادر هستیم و باید در کنار یکدیگر باشیم ، گفت: امروز همه ما در شرایط سختی قرار داریم و برای عبور از این شرایط باید با یکدیگر همکاری نموده و ارتباطات را تقویت کنیم.

شیخ صباح الاحمد جابر الصباح با استقبال از طرح ارائه شده از سوی ایران برای تامین و امنیت منطقه به نام طرح صلح هرمز گفت: مواضع کویت همواره در راستای صلح بوده و امیدوایم بعضی از دوستان و برادران ما در منطقه نیز رفتار عاقلانه ای از خود نشان دهند.

امیر کویت با قدردانی از رفتارها و اتخاذ مواضع منطقی از سوی ایران در موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی، از پیشنهاد انتقال تجربیات ایران در مقابله با ویروس کرونا به کشورش استقبال و بر توسعه و تعمیق روابط در همه زمینه ها تاکید نمود.

شیخ صباح الاحمد جابر الصباح نیز پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به دولت و مردم ایران تبریک گفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "روحانی: آماده انتقال تجربیات در مبارزه با کرونا به کویت هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: آماده انتقال تجربیات در مبارزه با کرونا به کویت هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید