اگر می خواهید به وزن ایده آلتان برسید، این نکات را نباید فراموش کنید

به گزارش وبلاگ تور کیش، چاره چی/ خیلی از ما عادت داریم که دائما وزن خودمان را آنالیز کنیم و ببینیم آیا وزن متناسبی داریم یا خیر اما آیا این آنالیز دائمی صحیح است؟ در ادامه به مهم ترین نکات در ارتباط با وزن ایده آل می پردازیم.

اگر می خواهید به وزن ایده آلتان برسید، این نکات را نباید فراموش کنید

- کارشناسان معتقدند کسانی که وزن ایده آلی دارند اغلب اطلاعات درستی از وزنشان به دست می آورند و بهترین زمان هر هفته یک بار است، اگر عدد وزنتان تغییر زیادی داشت نگران نشوید، زیرا تغییر میزان آب بدن تاثیر زیادی در وزن شما خواهد داشت.

- حذف تنها یک ماده غذایی از رژیم روزانه تان، به کاهش وزن و سوختن کالری بیشتر یاری نمی نماید بلکه شما باید از همه مواد غذایی به اندازه مصرف کنید و البته در میان چربی ها، از روغن های سالم تری مثل روغن زیتون، کنجد و … بهره ببرید.

- کارشناسان تغذیه پیشنهاد می نمایند که برای کاهش وزن بهتر است هر چه آرام تر غذا بخورید زیرا مدت 15 تا 20 دقیقه طول می کشد تا شما احساس سیری کنید. تحقیقات نشان داده کسانیکه آرامتر غذا می خورند، بدنشان کالری کمتری جذب می نماید.

- بهتر است یادداشتی از مواد غذایی را که درطول یک هفته مصرف نموده اید، داشته باشید، این کار باعث می گردد تا الگوی سالم تری برای رژیم غذایی تان داشته باشد.

- شاید فکر کنید که همه کربوهیدرات ها برای کاهش وزن مضر هستند، در حالیکه تنها کربوهیدرات های موجود در غذاهای تولید شده برای سلامت شما مضر هستند و دیگر انواع آن ها به عنوان سوخت مورد احتیاج برای بدن شما، ضروری است.

- مصرف سبزیجات به دلیل کالری کمی که دارد، هر چقدر هم زیاد باشند، نمی تواند موجب اضافه وزن شما بگردد. بنابراین از مصرف میوه و سبزیجات تازه نترسید، این مواد غذایی سرشار از فیبر و مواد مغذی هستند که به احساس سیری بیشتر و در نتیجه کمتر خوردن شما یاری می نمایند.

- در کنار این عوامل کم خوابی هم به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن شما به وجود می آورد شما را گرسنه تر می نماید، بنابراین بین 7 تا 9 ساعت باید در شبانه روز خواب کافی داشته باشید زیرا خواب به بهبود عملکرد سوخت و ساز بدنتان یاری می نماید.

منبع: همگردی

به "اگر می خواهید به وزن ایده آلتان برسید، این نکات را نباید فراموش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر می خواهید به وزن ایده آلتان برسید، این نکات را نباید فراموش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید