6500 شیء تاریخی در مخازن امن خوزستان سامان دهی می شوند

به گزارش وبلاگ تور کیش، در راستای بهینه سازی اموال منقول تاریخی و فرهنگی، تعداد 6500 شیء تاریخی در استان خوزستان سامان دهی می گردد.

6500 شیء تاریخی در مخازن امن خوزستان سامان دهی می شوند

به گزارش وبلاگ تور کیش به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، در راستای سامان دهی اشیای تاریخی و فرهنگی سطح استان، اداره کل خوزستان با عقد قرارداد با مجری ذیصلاح و با هماهنگی اداره کل موزه های کشور، نسبت به ساماندهی اموال منقول به تعداد 6500 شیء اقدام نموده است.

از همین رو مجری طرح گفته با حضور در مخازن امن استان به ویژه مخازن شوش و هفت تپه، مراحل ساماندهی و ثبت اشیاء گفته شده در سامانه جام را با نظارت دقیق ناظر پروژه و همچنین اُمنای اموال به اتمام خواهند رساند.

ساماندهی اشیای تاریخی شامل تصویربرداری، تهیه پرونده فیزیکی به ازای هر شیء، شماره گذاری و بسته بندی و درنهایت قرارگیری در مخازن امن به صورت استاندارد خواهد بود و درنهایت نیز همه اسناد مربوط به هر شیء در سامانه جام اشیای تاریخی ثبت و ضبط خواهند شد.

این اقدام در راستای بهینه سازی و ساماندهی اموال منقول تاریخی با هماهنگی اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی انجام می گردد.

پس از انجام این مراحل نیز، نسبت به ارزش گذاری به منظور تفکیک اشیاءِ قابل بازدید در موزه ها تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "6500 شیء تاریخی در مخازن امن خوزستان سامان دهی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6500 شیء تاریخی در مخازن امن خوزستان سامان دهی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید