تبدیل ابرکوه به ابرقدرت گردشگری زیرساخت سرمایه گذاری می خواهد

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه گفت: با فراهم کردن زیرساخت های شهری جهت دعوت از سرمایه گذاران می توان ابرکوه را به مقصد و ابرقدرت گردشگری تبدیل کرد .

تبدیل ابرکوه به ابرقدرت گردشگری زیرساخت سرمایه گذاری می خواهد

مجاهد کرباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، به مناسبت روز جهانی گردشگری، اظهار کرد: ابرکوه یکی از شهرهای نمونه گردشگری کشور و دارای 162 هکتار بافت تاریخی ثبتی و ارزشمند است .

وی ابراز کرد: شهرستان ابرکوه دارای شش روستای هدف گردشگری، پنج منطقه نمونه گردشگری، آثار تاریخی ارزشمند از جمله قلاع و سایت های تاریخی دوره ساسانی، خانه های تاریخی، سرداب ها، یخچال های خشتی و مسجد جامع، همچنین آثار طبیعی از جمله سرو 4500 ساله، چشمه آب ترش، کوه پنج انگشتی، تپه های رنگی، سنگواره های کوه چکو و چشمه آب شور است .

کرباسی بهره برداری از 9 اقامتگاه بومگردی، دو اقامتگاه سنتی، یک سفره خانه و رستوران سنتی، دو مجتمع و رستوران بین راهی، یک خانه مسافر، اولین تاکسی گردشگری در بین شهرستان های استان، راه اندازی کمپ کویر نوردی را از جمله اقدامات انجام شده توسط بخش خصوصی با حمایت های دولتی از سال 94 تاکنون برشمرد .

وی همچنین از راه اندازی دو اقامتگاه سنتی سه ستاره و سه بومگردی توسط بخش خصوصی در آینده ای نزدیک در راستای تامین زیرساخت های گردشگری شهرستان اطلاع داد .

این مسئول توضیح داد: با تخصیص اعتبارات دولتی مسیر گردشگری محله پشت آسیاب و دروازه میدان که به ترتیب با توجه به قرار داشتن در مجاورت سرو کهنسال ابرکوه و همچنین مجموعه پردیسان(مجموعه تاریخی آقازاده) از اهمیت ویژه ای برخوردار است، توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان و پایگاه پژوهشی احیا شد .

کرباسی گفت: در حوزه مذهبی نیز آیین هایی همچون جوش دور با شماره 544، شَدًه بندی و شَدًه گردانی با شماره 1107 و زنجیرزنی جفتی با شماره 1113 در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت گردیده است .

وی همچنین گیوه دوزی، قفل سازی، چنته بافی و عارسُک جلی را از جمله صنایع دستی دانست که به ثبت ملی رسیده است .

رییس میراث فرهنگی ابرکوه با اشاره مختصر به ویژگی های خاص و ممتاز ابرکوه، از سرمایه گذاران حوزه گردشگری دعوت کرد تا برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و کسب درآمد پایدار این منطقه را انتخاب نمایند .

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری سایر دستگاه های اجرایی شهرستان و فراهم کردن زیرساخت های شهری، ابرکوه را بتوان به عنوان مقصد گردشگری و به گفته مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی کشور به ابرقدرت گردشگری تبدیل کرد .

کرباسی در سرانجام حضور مستمر در نمایشگاه های گردشگری بین المللی، سمینارها، برگزاری تورهای اینفور و استفاده از ظرفیت رسانه را یکی از راه های مطرح شدن ابرکوه در سطح کشور و جهانی دانست که در سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه ها صورت گرفت .

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تبدیل ابرکوه به ابرقدرت گردشگری زیرساخت سرمایه گذاری می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل ابرکوه به ابرقدرت گردشگری زیرساخت سرمایه گذاری می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید